13 Zář

Jahoda s Antošovou „bramboroví“ na MS v časovce!

Páteční odpoledne se na MS v cyklistice v Emmenu neslo ve znamení časovek handbiků a tricyklů.

Vynikajícím výsledkům se dostalo Patrikovi Jahodovi (MH1) a Katce Antošové (WH3). Patrikovi i Katce se podařilo vybojovat krásné čtvrté místo ve svých kategoriích.

Katka Antošová okomentovala svůj závod takto:

Medaile v časovce letos visela proklatě vysoko. Do startovního pole přibylo pár mladých závodnic a špička se vyrovnala tak, že osm z nás si dělalo nárok na medaili. Přestože jsem zajela svou  nejrychlejší letošní časovku, stačilo to pouze na čtvrté místo.  Ve srovnání s loňským pátým místem je to sice nepatrný posun dopředu, ale – proč to neříct – měla jsem medailové ambice. Nechala jsem za sebou pár medailistek z minulých šampionátů a ty si budou chtít napravit reputaci. V nedělním silničním závodě nás čeká velká bitva! Už se těším 🙂

Katka neskrývá vysoké ambice a do silničního závodu v neděli nastoupí s medailovou vidinou.

Svůj „bramborový“ výkon shrnul také Patrik Jahoda:

Do časovky jsem šel s velkým očekáváním. Ještě v úterý jsem byl v Livignu na vysokohorském soustředění a doufal jsem, že moje tělo na to zareaguje pozitivně. Jelo se mi velice dobře, celou časovku jsem jel rychlostním průměrem 27km/h, což je na rovině zatím moje maximum. Bohužel na bronz scházelo 30 vteřin, ale vzhledem ke konkurenci jsem s výkonem spokojený.

Dalším borcům se dařilo méně, přesto do svých závodů dali vše a bojovali do posledních chvil.

Tomáš Mošnička (MH3) skončil na 22. místě, jeho reprezentační parťák Václav Antal (MH3) skončil necelé 4 vteřiny za Tomášem, na 23. místě. Nutno poznamenat, že kategorie MH3 je nejpočetnější skupinou v celé para cyklistice a mezi elitou, která je na MS v Emmenu v kompletním složení je nesmírně těžké se prosadit.

V kategorii MT1 nastoupili borci z České federace Spastic Handicap (ČFSH). Petr Berger se umístil sedmý a Jirka Hindr obsadil konečné deváté místo.

Kategorie MT2 měla pouze jednoho českého reprezentanta, byl jím Zbyněk Charvát (ČFSH), který skončil šestnáctý.

V sobotu se můžeme těšit na zahájení silničních závodů. V hlavní roli budou 3 čeští cyklisté v kategorii C.

Ivo Koblasa (C2), Michal Stark (C2) a Ondřej Továrek (C3, ČFSH) hromadně startují v 16:30. Ivo Koblasa se netají medailovými ambicemi a pokusí se navázat na svůj špičkový výkon ze silničního závodu na posledním SP v Baie-Comeau.

Fotogalerie (zdroj: ParasportNL – Facebook, Vojtěch Pavlík, Šárka Mošničková):

WhatsApp Image 2019-09-13 at 22.51.40 (1) WhatsApp Image 2019-09-13 at 22.51.40 70683120_542264829847108_9042048348797796352_n